Ratusz Okolice kościoła Widoki lotnicze Nabrzeże północne i port pasażerski Mieszkańcy i ulice Nowego Warpna Panoramy miasta Poczta, dworzec kolejowy i inne zakłady pracy Podgrodzie Inne
Publikacje książkowe Mapy Artykuły prasowe Opracowania historyczne
sprzed 1945 r. od 1945 do 1969 r. od 1970 do 1989 r. od 1990 do 1999 r. od 2000 do 2009 r. od 2010 r.
Nowe Warpno na obrazach
Nowe Warpno - Neuwarp

Kultura i Sztuka

Strona 1 2

Andrzej Tomczak. Nowe Warpno

2007 r.
foto: Z.Owczarek

Nowe Warpno i okolice są inspiracją dla współczesnych artystów malarzy.
Znajdujemy wśród nich Andrzeja Tomczaka ( ur. 1941 r.) - absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, który znany jest m.in. z cyklu „Listy z prowincji”. Oczywiście bohaterem tych listów jest również Nowe Warpno.
Na zdjęciu praca z wystawy zorganizowanej w kościele w Warnołęce w 2007 r. p.t. "Moje Nowe Warpno" pokazująca już historyczny wygląd otoczenia kościoła w Nowym Warpnie od ul. Warszawskiej.


Wystawa Piotra Masłowskiego w Karsznie

2010 r
foto: Z. Owczarek

Na zdjęciu fragment wystawy Piotra Masłowskiego w kościele w Karsznie w 2010 r. Kościół z powodzeniem pełni funkcje sali wystawowej. Na ekspozycji prace ukazujące zaułki Nowego Warpna w różnych porach roku. Po lewej u góry witraż autorstwa P. Masłowskiego poświęcony patronowi św. Hubertowi.

Piotr Masłowski (ur. 1956) - absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na stałe zamieszkały w Nowym Warpnie. Malarz i grafik, dla którego Nowe Warpno od lat jest ważnym źródłem inspiracji twórczej.


Wystawa Wojciecha Bojarskiego w Karsznie


foto: Z. Owczarek 2012

Wystawa fotografii Wojciecha Bojarskiego zorganizowana w kościele p.w. św. Huberta w Karsznie. W tej scenerii odbył się jeden z koncertów Międzynarodowych Warsztatów Wokalno - Chóralnych w Nowym Warpnie.


Wystawa fotografii Timma Stütza


foto: Z. Owczarek 2013

Dla uświetnienia 750-lecia Nowego Warpna odbyło się wiele imprez artystycznych. Jedną z nich była, zorganizowana w piwnicach ratusza miejskiego, wystawa fotografii Timma Stütza, członka Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Na zdjęciu od lewej Timm Stütz i jego koledzy (również fotograficy) Wojciech Bojarski i Andrzej Kowalik.


Koncert w kościele w Nowym Warpnie


foto: Z. Owczarek 2013

Kościół w Nowym Warpnie poza funkcją liturgiczną jest również miejscem wielu koncertów. Na zdjęciu specjalny koncert na 750-lecie miasta. Miasto i kościół gościło Vadima Brodskiego, jednego z największych wirtuozów skrzypiec na świecie oraz Królewską Orkiestrę Symfoniczną z Wilanowa i jej solistów.


Koncert w Nowym Warpnie


foto: Z. Owczarek 2013

Na zakończenie uroczystości 750-lecia nadania praw miejskich wystąpił w Nowym Warpnie zespół rockowo-bluesowy "Dżem". Na zdjęciu wokalista zespołu Maciej Balcar.


Strona 1 2

Copyright © 2009 Zenon Owczarek Zasady użytkowania strony | Kontakt / Imprint