Ratusz Okolice kościoła Widoki lotnicze Nabrzeże północne i port pasażerski Mieszkańcy i ulice Nowego Warpna Panoramy miasta Poczta, dworzec kolejowy i inne zakłady pracy Podgrodzie Inne
Publikacje książkowe Mapy Artykuły prasowe Opracowania historyczne
sprzed 1945 r. od 1945 do 1969 r. od 1970 do 1989 r. od 1990 do 1999 r. od 2000 do 2009 r. od 2010 r.
Nowe Warpno na obrazach
Nowe Warpno - Neuwarp
 
 
   

Zdjęcia

Neu Warp

sprzed 1945 r.:

Od czasu wynalezienia fotografii w 1839r. nie ustajemy w dążeniu do uchwycenia ważnych dla nas zdarzeń, miejsc i osób. Teraz mamy nieporównanie większe możliwości niż to było w początkowych latach rozwoju fotografii. Inne jest też podejście fotografowanych osób. Kiedyś było to zdarzenie wyjątkowe i wszystkim zależało by znaleźć się na zdjęciu. Dzięki byłym mieszkańcom Neuwarp/Nowego Warpna możemy obejrzeć wiele fascynujących fotografii.
Zobacz więcej ...

Nowe Warpno

po 1945r.:

uwarunkowania strefy nadgranicznej i panującego wtedy systemu spowodowały, że nie dysponujemy dużą ilością zdjęć z pierwszych powojennych lat Nowego Warpna, Podgrodzia, Warnołęki i Brzózek. Dopiero utworzenie miasteczka dziecięcego w Podgrodziu/ Altstadt spowodowało , że właśnie tam powstawało najwięcej zdjęć. Jak to było do czasu nastania ery fotografii cyfrowej postaramy się pokazać.
Zobacz więcej ...
Copyright © 2009 Zenon Owczarek Zasady użytkowania strony | Kontakt / Imprint